laupäev, 9. veebruar 2013

Tõnis Mägi ja Muusik Seifi kontsert

Kuulu järgi olevat Muusik Seifi hiljutine kahekontserdiline tuur Brüsselis ja Luxembourgis olnud bändi esimene välisreis läände nii, et bänd oli täiskoosseisus esindatud. Tegelikult ütles seda Tõnis Mägi isiklikult nii laval kui ka ERRi uudistele antud intervjuus. Luxembourgi-kontsert oli vägev, bänd sõna otseses mõttes avanes ja saalitäis rahvast võis rokkida nii, kuis jaksas.

Tõnis Mägi ja Muusik Seifi kontsert moodustas teise poole suurest Eesti-Soome rockiõhtust. Esimest poolt täitis soomlane Kauko Röyhkä. Jõudsime kohale siis, kui soomlane juba tükk aega laval kitarri tinistanud oli ja tõtt-öelda kujunes tema esinemise kuulamine eelkõige õhtusse sisseelamiseks. Kui Mägi ja Co. lavale tulid, vahetati justkui kanalit. "Kuldaja rock'n'roll" tõmbas publiku sekunditega käima ja ülejäänud õhtu oligi kui üks suur rock'n'roll. Laulud said otsa ja bänd pidi kaks korda lavale tagasi tulema. Teisel korral mängiti ja lauldi esimest lugu, sest muud lihtsalt enam polevat.

Ei tehta niisugust muusikat enam. Raske öelda, kas põhjus peitub raudses eesriides, mis pani loojad eriti loominguliselt tegutsema (kuigi väga-väga häid on ju teiseltpoolt raudset eesriiet ka omajagu), aga moodne infoühiskond muudab publiku kindlasti pealiskaudsemaks. Täna on iidol, homme tahaks midagi teistsugust. Vaheldust on kogu aeg vaja. Kuni tulevad jälle need kolmkümmend aastat tagasi laulnud ja mänginud mehed. Nad ei tekita isegi nostalgiat, nad lihtsalt on. Meeled saavad vabaks ja muusikast saab elu.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar