pühapäev, 31. mai 2009

Päeva algus Niine tänaval

Teater on elu. Vähemalt Niine 11 etendatav "Startup" tõestab seda kindlasti.

Teatrifriigina ei saanud kuidagi lasta mööda juhust vaadata hommikul kell 8.15 algavat etendust. Aga õhtu- või ööinimesena oli etendusehommikul end ärkama sundides ainus mõte peas see, et olgu see viimane kord, mille pagana pärast peab nii vara hommikul teatrisse minekuks ärkama ... Nojah, tegelikult oli mul puhkus. Aga tööpäeva alguseks on see etendus tüüpilisele kontoriinimesele ideaalne. Täpselt sama lootusetud võivad olla ikka ja jälle algatatavad üritused leida midagi ülimalt originaalset, tulutõotavat. Teisalt on pärast sellist "koosolekut" peas kindlasti palju värskeid mõtteid. Inimsuhted ja sugudevahelised probleemidki on parajalt kajastatud. Gert Raudsep on teistest näitlejatest vanem ja ma jäin uskuma teda, kui ta ütles, et on pankroti üle elanud. Kas vahvliäri pankroti? Ehedad on ka kaks noort meest (Bert Raudsep ja Jaak Prints) oma värskete ideedega, alates sellest, et firmat luua peaks tänapäeval palju lihtsam olema.

Vürtsi lisas veel see, et olin eelmisel õhtul vaadanud NO-s etendust "Kuidas seletada pilte surnud jänesele" ja hommikul nägin rongis Jaak Printsi. Mõtlesin, et vaeseke, minul vaatajana on raskusi ümberkehastumisega, mida need näitlejad veel tegema peavad ... Pärast vaatasin huvi pärast NO-teatri mängukava ja selgus, et samal õhtul mängivad nad jälle "Jänest" ja järgmisel hommikul "Startupi" jne. Sügav kummardus! Nad suudavad!

Ühe asutuse kõverpeegel. Rangelt soovitatav. Ja mina küll enam ei julge öelda, et see oli viimane kord, mil nii vara hommikul teatrisse oleksin nõus minema. Sest näiteks ühes blogis kirjutati "Startupi" kohta nii: "Hommik on liiga kallis aeg, et seda maha magada. Inimesed, püüdke päeva. Uni ei toida. Toidab ajurünnak ja idee, mis sellest sünnib. Ja muudab teie elu. Sellepärast ärgake kell 6.00." Ja tundub, et Mardil endal on hoopiski huvitavad ideed selle lavastusega seoses liikuma hakanud.

1 kommentaar: