kolmapäev, 2. juuni 2010

Kutsar koputab kolm korda

Marika Vaarik peaosas - sellest piisas, et väga-väga tahta ühte filmi vaadata. Jutt on Elo Seliranna debüütfilmist "Kutsar koputab kolm korda". Käisin Artises esilinastust vaatamas ja masse ukse taga polnudki. Seda nimetatakse vist lühifilmiks, kuigi ma ei tea, kas 49minutilist filmi ikka peetakse lühifilmiks.

Nagu öeldud, on "Kutsar koputab kolm korda" peaosas Marika Vaarik. Ta mängib nii hästi, et teeb filmi peaaegu ainult oma filmiks. Teised tegelased muutuvad taustaks, nagu massistseenides osalejaiks, olgugi et suur osa filmist koosneb dialoogidest ehk kahe inimese vestlustest. Mõni neist on tegelikult sisemonoloog.

Filmi "Kutsar koputab kolm korda" pühendus on "Kõigile naistele, kes on armastanud". See film räägib väikelinnas elavast üksikemast, kes peab üksi hakkama saama kahe väikse lapse kasvatamisega. Viiuldajapalk ei võimalda just palju, rääkimata ajast, mida on kogu aeg puudu. Kuigi otsesõnu ei selgu, miks peategelase suhe orkestri dirigendiga (Erik Ruus) lörri läks, võib nendevahelistest dialoogidest järeldada, et suur osa selles oli mehe enesekesksusel. Pärast lahutust jäi meest naise ja laste jaoks muidugi veel vähemaks. Kuigi naine peab nüüd rabama ja mõtlema, kuidas võimaldada lastele ja endale ilusamat elu ja kuidas kõike ja kõikjale jõuda, ilmneb tegelikult, et mehegi suurejoonelised unistused pole täitunud. Võimalik, et ta leidis omal ajal, et naine ja lapsed on tal ees. Tegelikult ei olnud asi nendes. Millegipärast tunnevad naised end tihtipeale süüdi. Kuigi põhjust ju pole.

Elo Seliranna film on kaunis film. Kurvavõitu küll, aga eluline ja ehe.

1 kommentaar:

  1. Tere sõbrad, mu nimi on Hilvar Mennik, ma olen pärit Pärnust, Eestist. Olen siin, et levitada häid uudiseid puudustkannatavatele inimestele. Ma olin masenduses, kui mu naine lahkus mu juurest teise mehe juurde, kuna mul paluti töö lõpetada, kuna mul oli vähk ja ma sain katki. Ta võttis mu ainsa tütre ära, nii et minu ainus võimalus oli surra. Üritasin talle helistada, kuid ta eiras mind, saatsin talle tekstsõnumeid ja äkki vastas ta ning ütles, et ma ei peaks talle enam helistama ega tekstisõnumit saatma, nii et ühel päeval võtan ühendust mu sõber facebookis ja ma seletasin talle sõna otseses mõttes ning ta rääkis mulle ka, et tal olid samad probleemid ka varem ning ta tutvustas mulle doktor osagiede nime kandvat õigekirjapakkujat, saates mulle oma isikliku e-kirja ja ma võtsin temaga ühendust aadressil [doctorosagiede75@gmail.com] ja ta vastas mulle kiiresti, selgitasin talle oma probleeme ja ta käskis mul mitte muretseda, et ta on nii teinud, et nii paljude inimeste jaoks olen mees, kes ei uskunud kunagi loitsu, kuid otsustasin seda proovida, ta kinnitas mulle 24 tundi, et loo õigekirja ja ravib mind ka vähist ning aitab mul paremat tööd saada ja äkki saatis ta mulle oma haiguse ravimeid. Võtsin seda vaid 2 päeva ja olin vaba. Ma ei uskunud oma silmaga järgmisel päeval, koputas keegi mu uksele ja ma ei oodanud sel päeval kedagi, et äkki oli see minu naine Pisarad ja ma ei suutnud seda taluda. Ta palus mind ja palus andestust kohe. Sain kõne oma ettevõttelt, kus olin töötanud aastaid, et mind ülendati USA paragoni ettevõtte juhiks. Palun aidake mul tänada arsti osagiedet ennistamise taastamine, mille olen kaotanud, palun palun abi vajavatel inimestel pöörduda arstiga osagiede poole tema isikliku e-posti aadressil doctorosagiede75@gmail.com või whatsappiga telefonil +2349014523836 tänu, et Jumal õnnistaks neid, kellel on selle tunnistuse lugemiseks aega, et õnne saata

    VastaKustuta